Za jídlo, šaty a vzduch otročíme na programech z temných světů

Ýbrkůl

Dex mi o víkendu dal do svého Maca grafickou kartu ATi Radeon 9800 Pro. Po několika desítkách minut, které jsem provztekal při flashování byla karta usazena do mého duálního PowerMaca G4, kde už nyní odvádí svoji práci.Je to totiž radostná záležitost, když se vám pod novým widgetem náhle rozvlní Dashboard a System profiler trvá na tom, že nyní je Core Image již Supported a nikdy jinak.

Ovšem platí, že powerful things need powerful cooling, neboli co maká, hřeje se. Nejsem přítelem hlučných krabic a snažím se odhlučňovat počítače , jak to jen jde. Jednoho dne ostatně beztak skončím u ARMem osazeného nettopu se spotřebou 4W a minimálním tepelným vyzařováním. Zatím tomu tak ale není a tak jsem investoval do pasivního chladiče Accelero S2.

Accelero S2

Nepodíval jsem se úplně dobře na rozměry a po převzetí ve skladu zjistil, že to je celkem monstrum. Takové monstrum, že jsem musel přistoupit k úpravám uvnitř skříně mého PowerMaca. Nejsem žádný PC-tuzingář, takže nešlo o žádné řezání, nebo nedejbože svítící části. Jediné co jsem udělal byla demontáž lišty držící hlavní ventilátor a jeho otočení o 90 stupňů. Zatím to funguje a nic se nehřeje více, než je zdrávo.

Accelero S2

Jak jsem uspěl se ukáže až časem, jsem sám zvědav, jestli budu pozorovat nějaké přehřívání. Výsledkem je, že můžu opět bez obav na stroji vyzkoušet Leoparda, s podporovanou grafickou kartou bude výkon někde jinde.