Za jídlo, šaty a vzduch otročíme na programech z temných světů

Jak se žije s Tygrem (3 a ½)

Myslím, že s Tygrem se po zuřivých kompilacích uplynulého týdne žije o něco lépe.

V posledním týdnu jsem dost málo spal. Místo posilujícího odpočinku jsem totiž po nocích zkoušel přeložit MPlayer, k čemuž mě dovedlo poznání žalostné situace na poli fungujících přehrávačů videa. Klidně mě nazvěte odporným modernistou, ale chtěl jsem něco novějšího, než deset let starou verzi.

MacMini_G4-2016_03_04.png
Takhle vypadal v uplynulém týdnu můj Mac Mini G4 každý den.

Inspirován článkem na blogu PPC Luddite jsem nainstaloval z pkg_src vše potřebné (git, svn, novější gmake) a začal zkoušet jednu verzi za druhou, počínaje nejnovější z svn, přes jednotlivé release verze až k takové, která se po několika večerech nechala přesvědčit a přeložila se.

Negativní je, že poslední verze, která takto relativně hladce (tj. bez nutnosti se hrabat v samotných zdrojových kódech) projde, je MPlayer 1.1 z roku 2012. Pozitivní naopak je, že to je o šest let novější verze, než ty zmiňované v minulém článku. Ještě pozitivnější je, že já jsem trpěl kompiloval za vás a vy už tudíž nemusíte. Pokud by vám snad nevadilo, že se jedná o terminálový program (možná někdy budu mít dost času a znalostí na to, vyrobit pěknou klikací ikonku, zatím to ale není ten případ), můžete stahovat zde.

Obraz disku (DMG) obsahuje dvě verze, které snadno odlišíte názvem. Jedna má vypnutý výstup přes CoreVideo (tj. pouze Quartz), druhá ho má zapnutý. Standardně používejte druhou z nich a kdyby na vaší konkrétní konfiguraci nefungovala dobře, pak zkuste první. Toť pro dnešek vše, na takový půldíl toho i tak je až kam.