Za jídlo, šaty a vzduch otročíme na programech z temných světů

O autorovi

Myslím, že u každého blogu by se mohlo hodit vědět, jaké individuum ho vlastně píše.

já, Logout

Jmenuji se Martin Kukač, už velmi dlouho jsem ale na Internetu znám pod přezdívkou Logout. Narodil jsem se na konci roku 1983 na východě jižních Čech, kde jsem také posléze začal navštěvovat základní školu. Tu jsem v šesté třídě vyměnil za reálné gymnázium, které jsem na jaře 2003 zakončil maturitou.

Následovalo několik pokusů o studium vysoké školy, ze kterých nejlépe vyšel až třetí – bakalářský obor Podnikové informační systémy vyučovaný v Praze – Krči jako společný projekt Vysoké školy ekonomické v Praze a Vyšší odborné školy informačních služeb. Narozdíl od předchozích zkušeností z jiných vysokých škol, toto studium mi dokonale vyhovovalo. Bylo výrazně více prakticky zaměřené, v mnohem komornějším prostředí (opravdu nacpané přednášky navštěvovalo kolem 40 lidí, na cvičeních a seminářích nás byla maximálně polovina) a hlavně s příjemnými vyučujícími. Absolvoval jsem jej s titulem Bc. v roce 2009 a následně se zapsal k navazujícímu magisterskému studiu na Fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze.

Magisterské navazující studium s hlavní specializací Informační management (Katedra systémové analýzy, FIS) a vedlejší specializací Novodobé hospodářské dějiny (Katedra hospodářských dějin, NF) jsem s titulem Ing. zakončil na počátku roku 2013. Po téměř deseti letech od maturity jsem tak přestal být studentem.

Prakticky po celou dobu studia, konkrétně od poloviny roku 2004, jsem také přispíval k tvorbě HDP coby programátor v jedné finanční společnosti, posledních několik let pak na plný úvazek.

Programování a počítače obecně jsou mým největším koníčkem, zejména v souvislosti s historickými a alternativními platformami. V těsném závěsu následují vysílačky v občanských pásmech PMR a CB, účastním se pravidelně několika česko-slovenských soutěží a jednu celoroční dokonce organizuju. A aby toho nebylo málo, přidám ještě historii zejména v souvislosti s monarchií. Tím je trojice mých volnočasových aktivit uzavřena a jak sami můžete vyvodit, moc volného času mi už nezbývá.

I přesto jsem si našel čas a v roce 2010 se oženil. V době psaní této stránky očekáváme prvního potomka a v roce následujícím po dvanácti letech opustím Prahu a stanu se středočechem – budeme se totiž stěhovat do nového a většího bytu v Lysé nad Labem.