Za jídlo, šaty a vzduch otročíme na programech z temných světů

Перестройка 2011

Jak jsem trávil povánoční dovolenou?

Perestroika!

Hrál jsem v našem bytě tetris s nábytkem.


Před mnoha lety jsem spával v pronajatém bytě na zemi ve spacáku. Tenkrát mi to ani moc nevadilo, usnu totiž kdykoliv, kdekoliv a v libovolném úhlu. Navíc místo, kde by bývala byla postel zabíralo sedm iMaců G3. Ty jsem posléze poslal k jejich novým majitelům a koupil si postel, respektive válendu s bytelným úložným prostorem. Ten jsem využil zejména poté, co jsem se přestěhoval do Kbel.

Ovšem nechtělo se nám navždy spát na dvou k sobě sražených jednolůžkách a tak jsme si letos jako vánoční dárek dopřáli manželskou postel. Takto vypadal výchozí stav předtím, než nám ji 30. prosince z Ikey dovezli.

Lada svoji postel rozebrala na prvočinitele, knihovnu jsme zbavili knih a já jsem vyprázdnil válendu.

Válendu, knihovnu a jejich obsah jsme nahromadili do druhé půlky bytu (CHLÝF!) a začalo se montovat.

Nábytek z Ikey je kapitola sama pro sebe. Je to relativně levné, relativně hezké a když tuhle přitlučete malým hřebíčkem odlupující se lištu (lepidlo nefungovalo – musel bych lištu celou odlepit a očistit z ní zbytky toho starého) a támhle lepící páskou zabráníte dvěma kovovým částem vydávat klepavý zvuk při každém doteku, máte opravdu hezkou postel.

Stěna je laděna do zelena, postel je bílá a tak aby zapadla, vzali jsme k ní zelené ložní prádlo. Myslím, že to vypadá opravdu hezky.

Místo úložného prostoru válendy mám skříňku, do které se toho sice nevejde stejně, ale zato je vše hezky na dosah. Je bílá a má zelená dvířka.

Knihovna teď tvoří jakousi příčku, která odděluje spací část od zbytku bytu. Kdysi to tu takhle už uspořádané bylo, ovšem dvě postele se s rozměry 2×2 metry do vzniklého prostoru nevešly. Dvojpostel jsme koupili 140x200cm a vejde se sem naprosto optimálně.

Jeden den jsme dělali nepořádek a montovali postel, další den jsem pak třídil, vyhazoval a uklízel bordel, který jsem za dva a půl roku nahromadil v úložném prostoru. Skončil jsem v devět večer, prošel sprchou a za chvilku jsem už načínal sekt a sledoval novoroční ohňostroje. Do nového roku tedy s novou postelí.